BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

To FAKT, że każdy NIEZADOWOLONY turysta może opisać swe żale na tym forum....

BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez bart » Pn cze 16, 2008 11:54 am

Media piszą, że nad polskim morzem jest drogo porównując do Turcji czy Tunezji.

To BZDURA!

policzcie:

Nad morzem w Polsce: Pokój z łazienką - 55 zł osoba dorosła - dziecko 40 zł-150 zł dziennie na 2 osoby dorosłe + dziecko tzw. przyjemności i wyżywienie.
Dojazd no dajmy na to z W-wy jakieś 800 km w dwie strony to 300 zł( samochód 8 litrów na 100 km). Łączny koszt pobytu za tydzień=
1050 noclegi
1050 przyjemności+ wyżywienie
300 zł- dojazd
Razem= 2400 zł tydzień za 3 osobową rodzinkę
teraz znajdźcie mi takie wczasy za granicą wyłączajęc oczywiście kraje byłego ZSRR. Pozdrawiam.

post zaczerpnięty z forum onet napisany przez Max , 16.06.2008 07:01
Avatar użytkownika
bart
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 7:05 pm

Postprzez pyza » Pn cze 16, 2008 4:09 pm

moim rodzice z mlodsza siostra wydali 4800 w chorwacji ,a za apartamwnt znaczy sypialnia ,kuchnia i lazienka i tarasem placili 37 zl od osoby za dobe i byli tam 2 tygodnie .Takze policz sobie, ceny sa te same a nawet nizsze .Nie byli pierwszy raz tylko juz 4 i naprawde oplaca sie bardziej niz nad polskie.
pyza
 

Postprzez zbuczyń heniek » Pn cze 16, 2008 11:37 pm

no dobrze, ale czy 4800 pln zawiera wyżywienie, paliwo, ubezpieczenie, inne - często dużo droższe niż nad polskim morzem atrakcje i dodatki?

Mnie interesują głównie imprezy i fajna zabawa, a te w Polsce są jednak najlepsze. Ja jadąc nad polskie morze na np. tydzień wydaję ok 1700 pln:

7*45 noclegi, ok 200 dojazd (w 2,3,4 os) i ok 1200 na jedzenie i imprezy.
W Grecji, Turcji (nie polecam), Hiszpanii, Cyprze wydaję min. 3500 PLN / tydz.



ja rozumiem, ze media kreują drogi Bałtyk, bo kto zarabia nad polskim morzem? właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych a media nie !!!!!! Media (tv, gazety codzienne, tygodniki, onet, wp, interia) zarabiają na reklamujących się u nich biurach podróży, pośrednikach, urzędach promocji w/w Państw !

własnie dlatego piszą, że Bałtyk jest drogi!

i tak to widzę :)[/b]
zbuczyń heniek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 9:55 pm

polska jest tania

Postprzez anka » Śr cze 18, 2008 10:25 pm

na jedna osobe np w grecji hiszpani trzeba wydac w sezonie min 3000 zl
te pierdoly ze w polsce jest drogo pisza ci co nigdzie nie byli dopiero byloby im drogo!
anka
 

tania Polska

Postprzez anka » Śr cze 18, 2008 10:27 pm

7*45 noclegi, ok 200 dojazd (w 2,3,4 os) i ok 1200 na jedzenie i imprezy.
W Grecji, Turcji (nie polecam), Hiszpanii, Cyprze wydaję min. 3500 PLN / tydz..
Oczywiscie ze tak ! Mamy najtansze noclegi w europie kto widzial nocleg na swiecie za 50 zl?
anka
 

Re: tania Polska

Postprzez Gość » Pn cze 08, 2009 7:26 pm

anka napisał(a):7*45 noclegi, ok 200 dojazd (w 2,3,4 os) i ok 1200 na jedzenie i imprezy.
W Grecji, Turcji (nie polecam), Hiszpanii, Cyprze wydaję min. 3500 PLN / tydz..
Oczywiscie ze tak ! Mamy najtansze noclegi w europie kto widzial nocleg na swiecie za 50 zl?


Zgacam się bo w Niemczech noclegze śniadaniem kosztuje 30 euro jeżeli do naszego 50 zł dodać na śniadanie to jeszcze zostanie a to coś prawda?

Polecam POLSKIE MORZE Dana
Gość
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez 11 BARTEK » Cz lip 23, 2009 4:27 pm

Zgadzam się, że za granicą jest co najmniej 2, jak nie 3 razy drożej. I tu nie ma o czym mówić. I kto gada inaczej, ten po prostu ma w tym jakiś cel. Jedyny mankament pobytu nad naszym morzem to pogoda - nigdy nie masz pewności czy będzie słonko, czy deszcz. To tyle
11 BARTEK
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez maliniak » So lip 25, 2009 7:36 pm

witam zripostuje wczasy w dziwnowie 15 dni super warunki morze o krok fajny port cisza i spokoj dla imprezowiczow blisko miedzyzdroje wczasy wyszly 4000 pln 1500 noclegi 200paliwko reszta na p :) :) :shock: przyjemnosci czyli obiadki do wyboru na miescie rybka ciepla z wedzarni lodziki gofry itp przyjemnosci dla corki kino 4d basen kulki itp a wracajac do chorwacji za 37 zl cli okolo 10 euro mozna miec tylko szopke z ubikacja wspolna anie apartament jedzonko z lidla i na okraglo mielone zeby zaoszczedzic wiec pozdrawiam wszystkich chorwaciarzy ja wole polskie morze bo swojski klimat nasz klimat a czy drogo czy tanio nie mnie osadzac tu wiem ze wypoczne zjem to co lubie bez bawienia sie w gotowanie to moge robic w swoim domu a nie na wakacjach o czym nie mowia ci co jezdza do chorwacji ze pol dnia spedzaja przy garach ja dziekuje i jade do dziwnowa to tyle pozdro
maliniak
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez Gość » So sie 01, 2009 10:34 pm

nie można porównywać domków campingowych czy pokoi w willi wakacyjnej do hotelu 5* ja leciałem do Tunezji opcja All Inclusive ( śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu + w ciągu dnia non stop pizza, naleśniki, kanapki, lody, ciasta napoje alkoholowe i bezalkoholowe )nie do przejedzenia za 1400 zl od osoby (dziecko od 3 do 12 lat 900zl) cena zawierała wszystko
przelot, zakwaterowanie, ubezpieczenie itp
znajdziecie mi podobną ofertę w Polsce?
bo w Sopocie 5* hotel ze śniadaniem kosztuje ok 600zl za dobe ....
fakt że można jechać i świetnie się bawić w dokach campingowych za 50 zł sam się tak wybieram za kilka dni :) ale to jest inny rodzaj wakacji :)
Gość
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez mak » Cz sie 13, 2009 12:10 pm

Gość napisał(a):... 1400 zl od osoby (dziecko od 3 do 12 lat 900zl) cena zawierała wszystko
przelot, zakwaterowanie, ubezpieczenie itp
znajdziecie mi podobną ofertę w Polsce?
bo w Sopocie 5* hotel ze śniadaniem kosztuje ok 600zl za dobe ....


Te 1400 zł/dobę w Turcji w porównaniu do 600 zł/dobę w Sopocie to i tak sporo więcej ;-)
mak
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez Buła » Pn sie 17, 2009 9:03 pm

Zauważcie jak w TVN prezentują pogodę. Nad Bałtykiem: pada (chociaż właśnie jest piękna pogoda)- nawet front atmosferyczny "zakręca" żeby u nas był deszcz:( A za granicą: proszę bardzo - zawsze słońce. Kto im płaci za takie prognozy?
Buła
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez Gość » Cz sie 20, 2009 8:49 pm

Buła napisał(a):Zauważcie jak w TVN prezentują pogodę. Nad Bałtykiem: pada (chociaż właśnie jest piękna pogoda)- nawet front atmosferyczny "zakręca" żeby u nas był deszcz:( A za granicą: proszę bardzo - zawsze słońce. Kto im płaci za takie prognozy?

i tu sie Buła z toba zgodze 2 tygodnie w dziwnowie i super pogoda a w gardias skora ciagle przelotny deszcz i chmury ale coz dziewczyna ma parcie na szklo inni tez ciekawe
Gość
 

Jaka bzdura?

Postprzez emka » Pt lis 20, 2009 5:21 pm

Wiesz, może to i bzdura jeśli mówimy o najtańszych pokojach-byleby mieć dach nad głową i żywieniu się głównie rozsmażoną rybą i piwem. To jest fajne jak jest się młodym i niewiele więcej potrzeba do niezłej zabawy.
To się trochę zmienia potem. Teraz jest całkowicie po sezonie a ja szukam przyzwoitego hotelu, na kilkudniowy pobyt z potomkiem. I szczęka mi opadła. Po pierwsze standard wielu tych obiektów jest łagodnie mówiąc taki sobie a ceny naprawdę robią wrażenie. Niesamowicie rozbawił mnie 2* hotel w Juracie, który cenami chyba próbuje robić wrażenie jak Bryza :D Ale nie tylko ten.
Za kilkudniowy pobyt poza sezonem w przyzwoitym hotelu zapłacę 4 cyfrowy rachunek i nie ma szans, żeby zaczynał się na 1. Plus dojazd, wyżywienie i jakieś atrakcje. Wcale nie wiem, czy za całą tę sumę nie znalazłabym fajnego pobytu nad jakimś ciepłym morzem.
Chociaż muszę się przyznać, ze nie szukałam, bo uwielbiam Bałtyk jesienią i zimą-nie ma wtedy tłumu turystów, jest spokojnie i relaksująco. A w popularnych kurortach zawsze jest tłum
emka
 

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez bigbury » Śr mar 03, 2010 1:51 pm

Chociaż uwielbiam Polskie morze to zgodze się co do tego, że za te same pieniądze dużo lepiej spędzić czas można za granicą.
Koszty podnoszą tutaj głównie ceny noclegów, ale nie ma się co dziwić, sezon w Polsce trwa nie całe dwa miesiące, a pensjonaty i hotele trzeba utrzymywać cały, dopóki chętnych nie brakuje nad Bałtykiem nie zabraknie ceny będą jakie są ;)
bigbury
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr mar 03, 2010 1:43 pm

Re: BZDURA - Drogie wczasy nad Bałytkiem

Postprzez glono2 » Pn sie 23, 2010 3:31 pm

własnie wróciłem z Ustki moje zdanie NIGDY WIECEJ NAD BAŁTYKporazkana kazdym kroku by cie obdarli ze skóry ceny bardzo wysokie za smiesznie niską jakosc wiekszosc kwater to nory a obiady w barach są na poziomie 19 złotych za 100g ziemniaków,100gmiesa 100g sałatki porcjie dzieciece
glono2
 


Powrót do Zasady, porady, prośby, informacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości