Kitesurfing...

gdzie można uprawiać te sporty...

Kitesurfing...

Postprzez pan_mruk » Śr sie 29, 2007 12:05 am

a ja polecam to co w temacie... w okolicach helu jest juz sporo osob uprawiajacych ten sport... :)


dla zainteresowanych... zrodlo wp.pl


Kitesurfing to młodszy kuzyn windsurfingu. Sport, w którym do nóg przyczepioną mamy deskę, a do tułowia latawiec. Połączenie wakeboardingu, windsurfingu i... doświadczenia puszczania latawców z dziecięcych lat.

Patrząc na kitesurferów, wzbijających się na kilka sekund na wysokość kilku, a nawet kilkunastu metrów nad wodę, można nabrać apetytu na chwile w przestworzach. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, na jakie wygląda.

W kitesurfingu stosuje się 3 rodzaje desek: directional, twin tip oraz mutant. Latawce możemy podzielić na 2 grupy: pompowane (twarde) oraz komorowe (miękkie).

Z uwagi na fakt, ze kitesurfing jest stosunkowo drogim sportem, naukę warto zacząć w jednej ze szkółek. Tam doświadczeni instruktorzy dobiorą nam sprzęt i nauczą podstaw techniki. W Polsce jednym z najlepszych miejsc do kite’a jest Rewa, której historia windsurfingowa sięga początku lat 80.

Rekord prędkości na kajcie należy do Olafa Marting z Namibii i wynosi 41,67 węzła (ok. 77km/h) - Namibia, 21 października 2004. Najszybszą kobietą jest Charlotte Consorti, która pędziła z prędkością 33,24 węzłów. Jej rekord padł 13 kwietnia, w Leucate podczas zawodów Mondial du Vent.

Rekord świata w Hang Time ustanowił Adam Koch 31.08.2003, podczas zawodów z cyklu Professional Kiteboard Riders Association w Niemczech, wynikiem 13,2 s.
pan_mruk
 
Posty: 144
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 12:00 am
Lokalizacja: www.3line.pl

Postprzez blondiwzb » Pt wrz 21, 2007 2:18 pm

widziałąm to w tv . świetnie wygląda i pewnie adrenalinka niezła. chętnie bym sprobowała,a el to pewnie drogi sporti trzeba miec odpowiednie warunki fizyczne,a ja zbyt umięsniona nie jestem,heh :twisted:
blondiwzb
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sie 19, 2007 5:51 pm
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Kitesurfing...

Postprzez Michu » Cz lut 25, 2010 2:27 pm

Zabawa przednia, próbówałem w poprzednim roku i pomimo iż do czerpania przyjemności z latania u plywania na "kajcie" mi daleko, to chyba warto próbować i się uczyć :)
Michu
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lut 25, 2010 2:25 pm

Re: Kitesurfing...

Postprzez bigbury » Śr mar 03, 2010 1:45 pm

Kiedyś próbowałem, i w tym sezonie spróbuję ponownie chociaż ostatnio mocno się zraziłem, ale czas leczy rany podobno...
bigbury
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr mar 03, 2010 1:43 pm

Re: Kitesurfing...

Postprzez KiteCenter » Pn mar 08, 2010 1:02 pm

Spokojnie,zawsze możesz zapisac sie na obóz kitesurfingu który odbywa się w Jastarni. Moim zdaniem to jeden z najbardziej fascynujących sportów na świecie.
KiteCenter
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lut 28, 2010 8:39 am

Re: Kitesurfing...

Postprzez jarrybegood » Pt gru 03, 2010 1:23 pm

Próbowałem w szkółce podczas pobytu na Rodos. Mamy tam mocną grupę rodaków. Niestety w Polsce trochę słabsze warunki.;-)




----------------------------------------
na narty austria-tani sylwester
jarrybegood
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 1:09 pm
Lokalizacja: Szklary

Re: Kitesurfing...

Postprzez Klamka » Cz gru 09, 2010 4:17 pm

Ja właśnie pierwszy raz zobaczylam kitesurfing w Rewie. Musi to być super sprawa, przynajmniej tak to wyglądało. A i efektowne fotki udało się pstryknąć. Może odważę się kiedyś spróbować, bo wygląda bardzo kusząco. Ciekawi mnie tylko, czy jest to bardzo trudne dla totalnego laika?
w międzyczasie sprzedając złom złota zacznij zarabiać na swoje wakacyjne szaleństwa.
Klamka
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 3:37 pm


Powrót do Żeglarstwo, narciarstwo wodne, windsurfing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość