trasa przez Hel

Opinie, gdzie warto się wybrać

trasa przez Hel

Postprzez Małgorzata » Cz cze 21, 2007 11:07 am

Dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie ... Przejechana przeze mnie i mojego ówcześnie chłopaka ( teraz męża :) ) kilkakrotnie.

Władysławowo - Hel


Cel
Tam jeżdżą wszyscy i nikt ...

Długość
30 km

Charakter
rekreacyjno turystyczna, przeważają drogi leśne, asfalt
Przebieg
Władysławowo - Chałupy - Kuźnica - Jastarnia - Jurata - Hel
Do Władysławowa rowery i my docieramy samochodem. Samochód „odpoczywa na nadmorskim parkingu”, a my ruszamy w drogę. Opisuję trasę sprzed dwóch lat. Dlaczego o tym piszę? Być może coś już się zmieniło. Przez Chałupy jechało się dobrze. Ścieżka rowerowa prowadziła wzdłuż Zatoki Gdańskiej, potem jednak zmuszeni byliśmy przejść szosę, tory kolejowe i wejść do lasu. Pamiętam, że dość długo jechaliśmy leśną drogą, czasem twardą, czasem piaszczystą. Dopiero przed Kuźnicą znowu pojawiła się ścieżka rowerowa. Wiem, że realizowana jest inwestycja w postaci ścieżki rowerowej Puck-Hel. Niestety, na dzień dzisiejszy nie potrafię powiedzieć na jakim jest ona etapie. Prawdopodobnie jest już gotowy odcinek od Kaczego Winkla po Hel. W najbliższych dniach przejadę się tam, sprawdzę i skoryguję. W każdym razie od Kuźnicy do Jastarni jechało się świetnie. Wspomniana już ścieżka rowerowa to spacerek. Od Jastarni do Juraty nie było ścieżki i trzeba było jechać drogą asfaltową, a za Juratą była jednak inna niż do tej pory. W dużej części piaszczysta.
Małgorzata
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 1:24 pm

zrobiliśmy tę trasę w tym tygodniu

Postprzez kropka » Pt sie 10, 2007 7:58 am

bylo fajnie, tylko mamy zakwasy, za rzadko wsiadamy na rower w mieście :)
kropka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 7:55 am

Postprzez bart » Śr sie 29, 2007 2:44 pm

fajniejsza jest trasa przez hel ale nie po sciezce - bo nudno a tuz nad morzem (od str morza :)
Avatar użytkownika
bart
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 7:05 pm


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość