DUKAT LOKALNY - Miejsca

Dobre rady i ciekawe informacje których nie znajdziesz nigdzie indziej

DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez Bathalka » Cz maja 13, 2010 7:05 pm

WITAM,

Czy ktoś może tu z obecnych forumowiczów pamięta w jakich miejscach w Jastarni nabyć można było dukata lokalnego, szczególnie chodzi mi o rok 2006 i debiut Merków? Jedyne co udało mi się ustalić to ponoć ich liczba sięgała ok 30, niestety ze względu na ochronę danych to tylko tyle. Informacja ta potrzebna jest mi do publikacji, która ma prawo dotrzeć do wielu odbiorców, więc nie muszę podkreślać, że będzie stanowić darmową reklamę zarówno tych punktów, jak i pięknej Jastarnii:)

Z niecierpliwością czekam na sugestię i z góry dziękuję :) Pozdrawiam!
Bathalka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 6:57 pm

Re: DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez kronos » Pt maja 28, 2010 1:03 pm

Nazywały się one "merki". Na pewno nabyć je było można w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni. Tam zaopatrywali się w nie ludzie prowadzący działalności gospodarcze, także kolekcjonerzy i ... co tu kryć, spekulanci. Turysta płacący w takim punkcie, mógł płacić merkami lub mógł je otrzymać jako resztę. Moneta 3-merkowa równa była 3 złotym. Po sezonie MOKiR wymieniał chętnym merki z powrotem na złote. Niestety, w tym roku merków nie będzie.
kronos
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 12:52 pm

Re: DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez Sorba » Wt cze 08, 2010 10:23 am

Zgadzam się z przedmówcą. Merki można byłonabyć w Miejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji,ale teraz uż nigdzie nie sa dostępne.. Moim zdaniem wielka szkoda...
www.sorba.pl - sprzęt sportowy i turystyczny.
Avatar użytkownika
Sorba
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 1:32 pm

Re: DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez kronos » So cze 12, 2010 11:56 am

W tym roku nie będzie emisji merków. Za to w MOKSiR-ze można jeszcze nabyć te zeszłoroczne.
kronos
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 12:52 pm

Re: DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez Bathalka » Śr cze 30, 2010 7:53 am

Nie kojarzycie może jakie działalności gospodarcze, oprócz Ośrodka Kultury (czyt. kawiarnie, sklepy) były zaangażowane w akcję promocyjną w poprzednich latach?
Bathalka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 6:57 pm

Re: DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez kronos » Śr cze 30, 2010 10:31 am

No więc powymieniajmy: Księgarnia przy Stelmaszczyka, Pamiątki rybackie przy tej samej ulicy, Pole carawaningowe i windsurfingowe "Draga", w Juracie: "Helunia", "Bryza", "Neptun", "Lido", WZW "Jantar". To tyle co tak na szybkiego sobie przypominam.
kronos
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 12:52 pm

Re: DUKAT LOKALNY - Miejsca

Postprzez Bathalka » Cz lip 15, 2010 3:13 pm

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestię? Według informacji które udało mi się uzyskać było takich podmiotów AZ 35 ...:) Z góry przepraszam za kłopot, ale pochodzę z południowej części kraju, informację te są mi niezwykle potrzebne, a możliwości techniczne (czyt. wyjazd do Jastarni) niestety strasznie ograniczone:(
Bathalka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 6:57 pm


Powrót do Ciekawostki i rady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość